O FESTIVALU 2023

O FESTIVALU 2023

Vložte svůj text...

Pro koho organizujeme letošní ročník

Domov Ráček je nestátní, neziskové humanitární zařízení, s plnou právní subjektivitou, které již 25 let pečuje o handicapované osoby z města Rakovníka a jeho okolí.

Domov je umístěn v hezkém objektu uprostřed Rakovníka.

Ráček pomáhá pětatřiceti dospělým lidem prožívat plnohodnotný život, zajišťuje pro ně denní pobyt v dobrém kolektivu, práci v sociálně terapeutické dílně, podle možnosti i výchovu a vzdělání, pro některé také bydlení chráněném bytě a odlehčovací službu. Denně je připravován bohatý rehabilitační program s různými druhy terapie. Domov také pořádá rehabilitační pobyty, výlety, vodácké tábory, exkurze a výstavy.

Všemi činnostmi domova prolíná motto pana profesora Matějíčka

"Nemůžeme všechny děti všemu naučit, ale můžeme všechny děti učinit šťastnými"

Velký důraz je kladen na pracovní činnosti v sociálně terapeutické dílně, která je dobře vybavena pomůckami pro košíkářské práce, keramiku (včetně vypalovací pece) tkalcovskými stavy, šicími stroji, dále výtvarnými pomůckami a drobným nářadím. V dílně pracují v rámci rehabilitačního programu uživatelé služeb a vyrábějí krásné proutěné koše, koberce, mýdla, pšeničné a molitanové polštářky, látkové hračky a ozdoby. Velmi rádi malují na hrníčky, konvičky, na trička a vytvářejí pěkné abstraktní obrazy.

Sociálně terapeutická dílna má velký význam jak pro pracovní terapii uživatelů služeb, tak pro uspokojení z výrobků a radost z výtvarných děl, které jsou veřejnosti představovány na různých výstavách.

"Případný výtěžek z charitativního festivalu Hudlicefest bychom rádi využili na rehabilitační program s různými druhy terapií, k pořádání rehabilitačních pobytů, výchově a podpoře vzdělání, bydlení v chráněném bytě a odlehčovací službě. Dále by byl využit na nákup pomůcek pro sociálně terapeutickou dílnu a nákladů spojených s touto dílnou. Tohle vše přináší velkou radost a prospívá ke zdraví našich klientů."

LINE UP 2023

  • Anopheles - 13:00
  • Vypuštěné Koupaliště - 14:30
  • VOXEL & Spol - 16:00
  • Civilní obrana - 17:30
  • Wanastowi Vjecy revival - 19:00
  • Aleš Brichta Project - 20:30
  • Kabát revival West - 22:00

A máme tady soutěž s Dovolena.cz od STUDENT AGENCY . Každý kdo si do 16.6.2023 koupí vstupenku na HudliceFest 2023, bude zařazen do slosování a může vyhrát poukaz na 500 Kč na zájezd dle vlastního výběru.vstupenky můžete kupovat zde

Výherce budeme kontaktovat na email který zadal při nákupu vstupenek.

6.2.2023

Každá žena, která navštíví náš festival dostane při odchodu květinu od společnosti Florea-internetového květinářství s rozvozem květin po celé ČR