ARGOS

Skupina vznikla v roce 1988 a od počátku byla většinou pouze čtyřčlenná. Ze původních zakládajících členů se na první festival ROCKFEST 88 v Nymburce nakonec dostala ve složení Miloš Kubíček-bicí, Petr Schön-basa,Jiří Lacina-kytara zpěv a Ondra Marek-kytara zpěv. V pozdější době se udála změna na postu bicích kde nastoupil Jirka Böhm a v téhle sestavě i ARGOS ukončil svoji činnost v roce 1991. Skupina stihla odehrát několik festivalů, spoustu "zábav" a koncertních setů, mimo jiné se spřízněným nymburským Irasem a dalšími kapelami. Vzniklo přibližně 40 autorských skladeb v heavymetalovém hávu, a kapela se nevyhýbala ani coverům. Samozřejmě od největších oblíbenců té doby, takže na programu byli KISS, RUNNING WILD , TWISTED SISTER nebo JUDAS PRIEST. Dvojici kytaristů nabídl v roce 1990 angažmá v legendární kapele TELEGRAF Petr Bašus a po chvíli souběžného působení ARGOS na dlouhou dobu hibernuje. Nejoblíbenější skladby si autorská dvojice bere sebou do TELEGRAFU, kde nakonec skončí na dvou CD-LEGENDA a KŘÍDLA ANDĚLŮ. Jiří Böhm nastupuje do čáslavského PUNCU, kde působí dodnes.

V roce 2018 ke třicetiletému výročí vzniku kapely se podařilo natočit CD nikdy nevydaných skladeb "DEJ CO MÁŠ! "a ARGOS znovu ožívá. Koncertování se bohužel věnuje jen sporadicky, protože všichni členové za předešlá léta mají své hlavní působiště v jiných seskupeních. Znovu obnovenou koncertní činnost tak začínají ve složení Jiří Böhm, Ondra Marek a Jiří Lacina. Na post baskytaristy přichází Pavel Šebrle se kterým se všichni jednu sezónu potkali v již zmíněném TELEGRAFU. Ke konci roku 2019 ze zdravotních důvodů přichází ještě výměna na postu sólové kytary a nastupuje místo Jirky Laciny Ondřej Růžička. Tahle sestava brázdí pódia i v době covidové, bohužel stále velmi nepravidelně, protože i Ondra Růžička je členem dalších muzikantských sdružení, mezi jinými FLAT FLY. Přesto se podařilo natočit i klip a skupina vystupuje mimo jiné i na největším festivalu v ČR-MASTERS OF ROCK, kde pořídila live video záznam.

ARGOS ale v roce 2021 nezahálí a pomalu chystá skladby na další CD, které by mohlo vyjít ke konci roku 2022, pokud půjde vše podle plánu.

Můžete jej najít třeba na SPOTIFY, BANDZONE, FACEBOOKU nebo You Tube.