Anopheles

Jsme kladenská hudební skupina založena v roce 1978 . V roce 2010 přišla zásadní personální změna. Místo druhé kytary se ve skupině představuje Milan ,,Vyhlídka,, Vlček, absolvent Pražské konzervatoře, hráč na violoncello se zkušenostmi ze Státní opery Praha.

Oživujeme standardní, mnoho let se neměnící, hudební oblast něčím novým. Nevýrazné české a nesrozumitelné anglické texty, temnou monotónnost většiny kapel, kdy všechny skladby jsou si velmi podobné a vytrácí se pestrost koncertu, nahrazujeme vlastními skladbami, podloženými jednoznačně pochopitelnými texty a prvky klasické hudby (například J.S. Bach, L.V. Bethowen, B. Smetana ... ).

Z našich aktivit lze vyzdvihnout vystoupení na festivalu v Německém Konstanc I s německou skupinou Anopheles, dále koncert na jednom z největších hudebních festivalů Benátská noc a spolupráci s hokejovým klubem Jaromíra Jágra Rytíři Kladno, pro který jsme natočili novou verzi hokejové hymny. Zpěvově se na ni s námi ve studiu podíleli, čímž se nemůže pochlubit žádná skupina, či soubor nejen v ČR i olympijští vítězové, mistři světa a vítěz Stanley cupu NHL v Severní Americe !!

V celostátní soutěži rádia Beat - Naděje Beatu J))) jsme se umístili v roce 2013 na druhém místě.

Některé koncerty : Pivní festival Kladno

Středočeský pivní festival Velká Dobrá

Dny města Kladna

slavnosti města Hrob

Festival Konstanc - Německo

Festival Benátská noc - Vestec u Liberce

Festival slaná noc - Slaný

Třeboňský rynek - Třeboň

Slánské slavnosti - Slánský tuplák

Festival Okoř se šťávou

Obsazení : Jiří P. Pidrman - baskytara, zpěv,

Stefan Řehák - el. kytary, akustická kytara, zpěv

Milan V. Vlček - violoncello

Martin Drahovzal - bicí - ve skupině 2 roky -nejmladší člen

Vladimíŕ Willy Vyhlas - zpěv -v kapele od března 2019

Technik - Petr Cihla Cihlář, řidič Pavel Drnec

Vložte svůj text...